Winklevoss Twin: Następny Bitcoin Bull Run będzie „Dramatycznie inny“.

Inwestor miliarder i założyciel Gemini Cameron Winklevoss mówi, że następny bieg byków Bitcoinów będzie „dramatycznie inny“.

Cameron Winklevoss, miliarder, założyciel kryptokurwalutowej giełdy Gemini, uważa, że następny bieg byków Bitcoin Evolution (BTC) będzie znacznie inny. Winklevoss zauważył, że w porównaniu z poprzednimi rynkami byków, jest znacznie więcej kapitału, infrastruktury i lepszych projektów.

Winklevoss powiedział:

„Następny Bitcoin bull run będzie dramatycznie inny. Dziś jest wykładniczo więcej kapitału, kapitału ludzkiego, infrastruktury i wysokiej jakości projektów niż w 2017 roku. Nie wspominając już o bardzo realnym widmie inflacji, przed którym stoją wszystkie reżimy fiatowe. Zapnijcie pasy!“

Różne punkty danych wskazują na znaczny wzrost ilości kapitału posiadanego przez inwestorów na rynku kryptokurrency. Duże giełdy krypto walutowe uzyskały również większą przejrzystość regulacyjną, poprawiając infrastrukturę rynku.

Przepływ kapitału na rynek Bitcoinów

Dwa wskaźniki pokazują przede wszystkim, że w ostatnim rajdzie Bitcoinów można było zaangażować więcej pieniędzy. Po pierwsze, kapitalizacja rynkowa Tether (USDT) przekroczyła 10 miliardów dolarów. Po drugie, aktywa zarządzane (AUM) przez Grayscale Investments osiągnęły ostatnio nowy wysoki poziom.

Kapitalizacja rynkowa Tether (USDT) wynosi 10 miliardów dolarów.

Kapitalizacja rynkowa Tether (USDT) wynosi 10 miliardów dolarów. Źródło: CoinMarketCap

Do tej pory Tether jest największym stabilnícoinem na rynku kryptokurrency. Inwestorzy, zwłaszcza w krajach, w których panuje niepewność regulacyjna, polegają na stabilcoin do handlu aktywami kryptograficznymi. Gwałtowny wzrost pułapu rynkowego Tether może wskazywać, że na giełdy kryptograficzne czeka więcej pieniędzy.

Grayscale’s crypto-asset trusts are probably the most widelly used investment vehicles by institutions to gain exposure to cryptocurrencies. W ostatnim kwartale aktywa zarządzane w pakiecie produktów Grayscale osiągnęły rekordowy poziom 5,1 mld USD.

Grayscale AUM osiągnęło poziom 5,1 mld dolarów.

AUM w skali szarości osiągnęło 5,1 miliarda dolarów. Źródło: Grayscale

Mówi dyrektor generalny Grayscale Barry Silbert:

„W 2013 roku wszyscy myśleli, że jesteśmy szaleni za uruchomieniem funduszu inwestycyjnego Bitcoin. Spójrz na nas teraz…“

Zbieżność zarządzanych aktywów Tether’s Market Cap i Grayscale’s Ballooning pokazuje, że kapitał będący w posiadaniu instytucji i handlowców detalicznych nadal znacznie wzrasta.

Infrastruktura rynku kryptograficznego ulega poprawie
W 2020 r. giełdy i banki w Stanach Zjednoczonych dostrzegły przede wszystkim przejrzystość regulacyjną dotyczącą walut kryptograficznych.

Urząd Walutowy USA (Office of the Comptroller of the Currency of the U.S. – OCC) pozwala bankom na dostarczanie i obsługę rozwiązań w zakresie przechowywania kryptograficznego. Jest to zasadniczo zielone światło dla instytucji finansowych w USA, aby zaangażować się w rynek kryptokurwalutowy.

Podobno JPMorgan zaakceptował również Gemini i Coinbase, dwie z największych giełd spot w USA, jako klientów. Dzięki temu strach przed napiętymi relacjami bankowymi wpływającymi na giełdy i użytkowników ustąpił.

Jasność wokół krypto walut przez główne amerykańskie organy regulacyjne i banki mogłaby poprawić postrzeganie klasy aktywów przez główny nurt. Oznacza to, że jeśli Bitcoin zbliży się do nowej hossy na rynku, poprawa nastrojów w całej branży może być korzystna dla przyjęcia BTC i jej wartości.

Przedsiębiorstwa rozpoczynające działalność w sektorze produktów kryptograficznych znajdują odpowiednie przypadki zastosowania
Ogólnie rzecz biorąc, projekty i firmy zarówno na rynku Bitcoinów, jak i kryptograficznym, wydają się podnosić jakość. Wynika to częściowo z większej jasności przepisów oraz z faktu, że bardziej tradycyjne firmy są skłonne do współpracy z firmami kryptograficznymi.

Na przykład, startup Bitcoin Lightning Zap współpracuje z Visa i uczestniczył w jej programie Fintech Fast Track. Pozwala to Zapowi na uruchomienie kart Visa w ramach partnerstwa.

Prezes Zap, Jack Mallers, powiedział:

„Jesteśmy zobowiązani umownie do uruchomienia jednej w ciągu najbliższych 12 miesięcy i planujemy uruchomienie jednej w ciągu najbliższych kilku miesięcy.“

Lepsze projekty, zwiększony kapitał i poprawa infrastruktury powodują wzrost zaufania wśród inwestorów Bitcoin, a to podnosi nastroje w całym sektorze. W średniej perspektywie czasowej, inwestorzy o wysokiej pozycji rynkowej mają nadzieję, że BTC będzie odzwierciedlać te czynniki.

Nie przegapcie też naszej nadchodzącej konferencji Cointelegraph Crypto Traders Live.

Ponad 30 gwiazd, w tym Raoul Pal, John Bollinger, Mike Novogratz, DataDash i Jon Najarian, spotka się 30 lipca, aby omówić wyzwania związane z transakcjami kryptograficznymi. Przyłącz się do programu na ponad 9 godzin krypto tradingu!